Pazartesi , 15 Temmuz 2024

K Vitamini Kaynağı Adaçayı Faydaları


Adaçayı harika bir Akdeniz bitkisi;  hastalanmaya karşı iyi bir şifa kaynağıdır. insan sağlığı için koruyucu özelliği olan bir bitkidir. Hafızayı kuvvetlendirir, karaciğerimizin temizler ve alzheimer hastalığına çok iyi gelir. Ayrıca bu şifalı bitkinin bir çok faydası bulunmata.
Dişotu olarak da   biliniyor.  Geçmişte de hastalıklara karşı kullanılmış bir bitkidir.

Oldukça fazla  antioksidan bulunan  adaçayı  geçmiş zamanlarda da  hastalıklarda çok fazla kullanılmış mucizevi bir Akdeniz bitkisidir.tedavi  amaçlı kullanılan bitkilerin en eskilerindendir.

Adaçayının yararları nelerdir?
K vitamini bakımından zengindir. Yaraların hızlı  iyileşmesini, kemikleri kuvvetlendirmesi ve kanı  pıhtılaştırır. Bununla birlikte  bedenin  savunma mekanizmasını güçlü  ve sağlam olması demektir.

Yapılan bir araştırmada kansere sebep olan  mutajenik aktivitenin düşürdüğü kanıtlanmıştır. Adaçayı  toksinlerden kurtulmamızı sağlar.

Alzheimerın etkilerini azaltmaya    yardımcı olarak tüketilir. Bir bilim insanı verdiği konferansta   kurutulmuş adaçayı kökünün Alzheimerın tedavisinde uygulanan  ilaçlarla aynı özelliğe sahip olduğu belirtilmiştir.

Beyinin çalışmasında oldukça etkilidir. Hafızayı kuvvetlendirir.  Yapılan araştırmalarla bu kanıtlanmıştır. Bronşite ve astım için harika bir yardımcıdır.

Karaciğeri temizler. İdrar yolları  enfeksiyonun tedavisinde yardımcıdır. Strese iyi gelir. Sakinlik verir . Gece terlemelerine karşı  kullanılır.

Diş eti iltihaplarına iyi gelir. Menopoz döneminde meydana gelen  olumsuz sıkıntıların hafiflemesini sağlar. Mantar enfeksiyonuna  iyi gelir. Saçlardaki beyazlamayı yavaşlatır. saç yağlanmasına, kepek,  saç diplerinde  meydana gelen  enfeksiyonlar için durulama suyuna katarak kullanılır.

Kan şekerini düşürür. Sinirsel baş ağrılarına iyi gelir. Boğaz ağrılarına çok etkilidir. Gargara yerine  uygulanabilir. Diş beyazlatmada  ve diş eti sağlığına karşı kullanılır.
Adaçayı kullanımı , Nasıl içeriz?
1 tutam  adaçayı  1 su bardağı kaynatılmık su ilave ederek 10 dakika demlendirin. İsteye bağlı limon veya bal kullanabilirsiniz. Gün içerisinde 1 ya da iki fincan için. 15 gün kullanıp  7 gün ara verin. Bu karışımı  soğuk olarak  saçlarınız  için yukarıda yazdığımız hastalıklar için ve gargara içinde aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

EN YETKİLİ İSİM AÇIKLADI

Koronavirüs tedavisinde en önemli etken C vitamini alımı ve bol miktarda su tüketimi . C …